­

Banyolara Özel Sürgülü Kapılar

Sürgülü kapılar, banyoların yeni trendlerinden biri olacağı aklınıza gelir miydi? Birçok amaçla kullanılan bu kapılar, genel olarak yatak odasıyla banyoyu ayırmak için kullanılıyor. Üstelik normal bir kapının işgal ettiği yerler sürgülü kapı sayesinde yararlanılabilecek boş alanlara dönüştürebiliyor. Bu sayede ev sahibi için daha kullanışlı ve geniş bir alan kazanmış oluyor.

 

Design|

Nesnelerle Tamamlanmış Resimler

Resimlerde her şey mümkündür. Kızarmış bir tavuk aslında küçük bir ceviz olabilir. Söylemek istediğimizi hâlâ anlamadıysanız aşağıdaki örnekleri inceleyebilirsiniz.

[…]

Design|

Dünyanın En Güzel Kütüphaneleri

Okumayı ve kitapları sevenler için kitapların yeri başkadır. Kütüphaneler ise kitapların sonsuza dek muhafaza edilebildiği tek yerdir. Kitap okumanın yeri ve zamanı önemli değildir. Ancak kütüphanelerin sessiz ve görkemli havasında kitap okumanın tadı ayrıdır.

Kütüphaneleri sevenler için aşağıda dünyanın en güzel kütüphanelerini derledik.

1. Prag-Çek Cumhuriyeti

2. Dublin-İrlanda

3. Rio De Janeiro-Brezilya

4. Admont-Avusturya

5. Florian Manastırı-Avusturya

6. Paris-Fransa

7. Hollanda

8. Viyana-Avusturya

9. Portekiz

10. […]

Design|

Büyüleyici Çatı Bahçeleri

Günümüzde gittikçe artan şehirleşme yeşil alanların azalmasına neden oluyor. Bu da yeşil alanlara olan özlemi ve ihtiyacı arttırıyor. Bazı yetenekli mimarlar bu ihtiyacın giderimini sağlayamasa da şehirlerde yeşil alanlara yer açıyor. Örneğin; çatılar…

1. Japonya’da bir ev 

2. Fukuoka Valiliği Uluslararası Binası

3. İsrail’de bir otel

4. Avusturya’da bir otel

5. Çin’de bir ev

6. Nanyang Teknoloji Üniversitesi 

7. Chicago Belediye Sarayı 

8. […]

Design|

Kâğıt Kesme Sanatı

Japon sanatçı Mr. Riu, çocukluğumuzda yaptığımız kâğıt kesme sanatını profesyonel boyuta taşımıştır. Aşağıda Mr. Riu’nun yaptığı örnekleri bulabilirsiniz.

Design|

Eski Mobilyalarınızı Evinizin En Yeni Eşyasına Çevirin!

Eski mobilyalar, evlerde çok fazla yer kaplıyor, zaman geçtikçe kötü ya da eski görünüyor. Aynı zamanda bu mobilyaları atmaya da kıyamıyorsunuz. O zaman onları yeniden değerlendirin.

Nasıl mı?

Aşağıda örneklerini bulabilirsiniz.

Design|

Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odanızın sadeliğinden sıkıldıysanız biraz değişiklik yapabilirsiniz. Eğer aklınızda bir fikir yoksa aşağıdaki görsellerden fikir edinebilirsiniz.

Design|

Kapı Aksesuarları

Kapılar, bir evin en önemli parçasıdır. Kapınızı süsleyerek evinize farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Design|

Yaza Uygun Ev Dekorasyonları

Evinizi yaza uygun bir şekilde dekore etmeye ne dersiniz? Aşağıdaki ev dekorasyonlarıyla ruhunuz açılacak, aradığınız huzuru bulacaksınız.

Design|

Disney Filmlerindeki 9 Muhteşem Mekân

Disney filmlerinin modası asla geçmez. Yeşilçam filmlerini defalarca seyretmekten nasıl sıkılmıyorsak, Disney filmlerinden de sıkılmak neredeyse imkânsızdır. Disney filmlerinde gördüğümüz masalsı mekânlar, aslında gerçek mekânlardan esinlenerek yaratılmıştır.

Disney filmlerine esin kaynağı olan mekânları aşağıda görebilirsiniz.

1.Uyuyan Güzel – Neuschwanstein Şatosu, Bavyera, Almanya

2.Yukarı Bak – Angel Şelalesi, Venezuela

3.Karmakarışık – Mont Saint-Michel, Normandiya, Fransa

4.Aladdin – Tac Mahal, Agra, Hindistan

5.Güzel […]

Design|

Vintage Banyo Tasarımları

Vintage, bir moda terimidir. Geçmiş yıllardaki dönemlere ait parça veya koleksiyonlar vintage olarak adlandırılır. Eğer bu tarzı seviyorsanız, banyonuzun dekorunu bu şekilde yaptırmak istiyorsanız, aşağıdaki görsellerden fikir edinebilirsiniz.

Design|